ls aka Л.С. (ls_online) wrote,
ls aka Л.С.
ls_online

Трахтемирівський півострів, Букрін - зимовий похід

Цього року я залишився без зимових Карпат, тому в якості компенсації сходив у зимову ПВДшку на Трахтемирівський півострів. Він знаходиться на правому березі Дніпра (Канівське водосховище), трохи вище Канева. На території півострова розташований Регіональний ландшафтний парк «Трахтемирів». Півострів відомий своїм цікавим ландшафтом, а також історією. Місце це малолюдне, після побудови Каневського водосховища деякі селища взагалі зникли, а деякі змалолюднили.Місце це малозаселене, тому дістатися туди не так просто. З автовокзалу Видубичі десь о 8 ранку ходить маршрутка до Великого Букрину. Але зимою, в залежності від стану траси, може доїжджати тільки до Ходорова. В розкладі є ще рейс у другій половині дня (ним було би зручно повернутися), але в нашому випадку він не ходив через побоювання водія застрягти десь у дорозі.
По району досить багато інформації, але саме туристичних звітів - не дуже. Тому маршрут вже традиційно планував приблизно, прив'язавшись до місця старту та позначивши на мапі джерела води (тобто потенційні місця ночівлі), яких тут небагато. Як звідси виїжджати було не зовсім зрозуміло, навідь розглядався варіант таксі до Канева від Григорівки або Іванківа.06.02.2021. Тож, десь на початку 12-ї ранку виходимо на кінцевій зупинці у Великому Букрині. Йдемо по дорозі в сторону Трахтемиріва.Снігу не багато, але досить зимно (десь -12С). Вітру майже немає.


Десь через годину підіймаємось на височину, звідки відкривається вид на Канівське водосховище.


Поруч - пам'ятник гетьману Сагайдачному.


Ще через півгодини підходимо до Трахтемирова. Проходимо кордон національного парку. Зараз селище закинуте. Поруч, у сосновому лісі - також закинутий дитячий табір.
Залишки мисливського будинку Бакая (був такий собі газовий олігарх часів Кучми).


Далі проходимо лісництво.


та будинок відлюдника Скифа (Олега Петрика)
Заповідне урочище Великі Валки - один із видовищних об'єктів на півострові.


Йдемо до висоти 222, на якій встановлено триангуляційний знак. Поруч розкинулось урочище Монастирок, яке спускається в бік водосховища.В одному із таких ярів, на березі Дніпра, знаходиться чи не єдине природне джерело на півострові -- Маркова криниця.


Одним із можливих місць ночівлі був саме Монастирок - але до кінця дня ще багато часу, та ї шукати криницю по ярах немає бажання. Тому повертаємось на висоту 222 і звідти - на південь, на дорогу яка йде в бік села Луковиця. У Луковицю приходимо десь о 16-30. Як і решта селищ на Трахтемирівському півострові, воно напив закинуте - взимку тут майже ніхто не живе.

На мапі було позначено два джерела води у цьому селищі. Одне із них це колодязь біля чиєїсь садиби - з дороги не побачили, і шукати не стали. А друге - струмок, який мав ось такий вигляд. В середині льоду тече вода, але щоб дістатися до неї і набрати пляшки прийшлось трохи повозитися.


Починає темніти. Проходимо Луковицю, і стаємо на ночівлю поруч з дорогою. Вночи було холодно - місцеві казали: -20С і нижче.

07.02.2021. На сьогодні план простий - по дорозі в сторону Григорівки, а далі будемо вирішувати як звідси вибиратися.

До Григорівки йдемо по дорозі. Вона поступово набирає висоту, і проходить біля відмітки 242 (тобто 222 це не найвища точка півострова, як дехто вважає).Сама Григорівка розташована на березі Дніпра, у своєрідній котловині. Селище досить велике. Зупинилися біля магазину перекусити, але довго не посидишь - мороз майже -20С. Тут кінцева маршрутки, яке йде до Канева десь біля 2-ої дня - але її чекати майже дві години на морозі, тому йдемо далі.

Дорога виходить на берег Дніпра, і звідти знову починає підніматися на холми.


Далі в сторону Іванківа по дорозі серед полів та перелісків. Маршрутка до Іванківа - зламалася, але нас підхопив добродій на джипі і з котом.

Дополнительная информация
Треки:
https://www.alltrails.com/widget/map?file_id=mztjbsouavqhqewj

Автобусы из Канева

Такси Канев
Такси Экспресс       (093) 010-63-70, (067) 408-35-28
Такси 3-77-00 в городе Канев - номера телефонов (067) 67-3-77-00, (063) 63-3-77-00, (050) 50-3-77-00 ...Tags: Трахтемирівський півострів, Украина, зима, путешествия, туризм
Subscribe

Posts from This Journal “Украина” Tag

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments