ls aka Л.С. (ls_online) wrote,
ls aka Л.С.
ls_online

Зимові Горгани 2 - через Високу на Плісце і назад (частина 1)

В середині лютого знову сходив у Карпати, з іншою компанією. Теж ходили майже тиждень (6 днів) і пройшли біля 80 км.
Маршрут: Стара Гута - пол. Середня - г. Висока - хр. Матагів - околиці Осмолоди - Плісце - околиці Осмолоди - пер. Боревка - траверс Сивулі - Бистриця.

Спочатку планували старт із Осмолоди, пройти кільце Грофа - Попадя, і потім рухатися через Високу та/або Сивулі. Але потім вирішили спростити собі добирання до старту і почати із Старої Гути. Приблизно так, як проходить фіолетовий трек на мапі, але у останній момент вирішили йти на Високу не через Ігровець, а через полонину Середню.

Але (не)погода внесла корективи - день просиділи на Плісце. На наступний день погода не покращилась - тому пішли вниз і далі на Боревку по жовтому маршруту. Маршрут який пройшли, показано жовтим кольором.На зворотному шляху пів дня провели во Франківську - дуже приємне місто, не гірше Львова для післяпохідного релаксу.

В порівнянні з попереднім разом рухалися швидше - група була більш спортивна, а рюкзаки - легше. Майже у всіх - обсягом до 50-55 літрів і вагою на старті біля 20 кг - і це на тиждень. За весь похід тільки одного разу фінішували по темному.

День 1. 08.02. Стара Гута - полонина Середня, +800м, 10 км.

Все майже так, як місяць тому: до Старої Гути на замовленій маршрутці, а далі - по синьому маршруту [11:00] на полонину Середня. Так, але не зовсім так - снігу більше, і колія на дорозі вздовж Кузьминця була тільки перші 2 кілометри. Води в струмках теж значно більше.

Тільки другий брід - а вже треба тропити [12:05].


Наступній брід, тут був навіть імпровізований місточок із дерев [12:20].


Критий підйом перед тим, як маршрут круто повертає ліворуч на стежку [15:30].

На полонині Середня [17:45].


День 2. 09.02. полонина Середня - гора Висока - хребет Матагів - долина Котилець, +350 м., -1050м, 16 км.

Стартую поки група ще збирається [9:40]. Все одно треба буде тропити. Піднімаємось прямо вверх по ребру, літня стежка йде праворуч по ходу траверсом.
За пів-години проходжу нижню частину схилу, де багато снігу [10:15].Вище снігу менш, як і минулого разу [10:45].На хребті вітер, але погода чудова. На вершині Молодої о [11:15]. Починаємо спускатися по хребту Матагів - також вздовж гребня. Праворуч по ходу - іноді невеличкі карнизи та надуви.На крутій ділянці з жерепом, там де літня стежка траверсує схил з серпантином, спускаємось прямо вниз. На межі лісу відпочиваємо [12:30].

Йшли прямо вздовж гребня до самого кінця (тобто до межі лісу), тому на стежку в лісі вийшли вже нижче колиби.Там де стежка після крутого серпантина виходить на західний схил над Лімницєю - трохи неочікувано, майже справжній дощ від снігу, що тане на деревах.

Місточок через Лімницю [15:40].По дорозі спускаємось до околиць Осмолоди. Далі вздовж Котельця - по екостежці в бік притулку Плісце.

Тут закінчується дорога, далі - трохи протоптана стежка [17:30].


Приблизно через кілометр стаємо на ночівлю на галявині. Є невеликий стілець, поруч струмок із чистою водою.


День 3. 10.02. долина Котилець - Плісце, +600 м., 5 км.

Вночі піднявся вітер. У нас було відносно затишно (але гілки с дерев позбивало), але на хребтах ревіло наче літак на зльоті. Тому йдемо на Плісце, далі будемо дивитись. Виходимо в [10:20].

Вздовж Котельця. О [11:40] доходимо до першого місточка, де стежка переходить на лівий по ходу берег.


Місточок перед началом крутого підйому на Плісце [12:10].


Виходимо на Плісце о [12:40]. Приют Плісце (фото наступного ранку).
wIMG_7138.jpg

Притулок у доброму стані, дві кімнати на першому поверсі, і ше на другому.

День 4. 11.02. Плісце - околиці Осмолоди - пер. Боревка, -700м, +650 м., 22 км.

З ранку погода суттєво не покращилась: сніг, вітер, хоч і не такий сильний, хмари починаються трохи вище. Йдемо вниз [8:50], в планах піднятися на Боревку.

Вчора тут була стежка.Спускаємось на стежку вздовж Котельця. Доводиться тропити, аж доки не вийшли на дорогу. Внизу тепло, біля 0С, йде мокрий сніг.
Перепочили під навісами на місті відпочинку біля Осмолоди, далі вверх вздовж Лімниці. Мокрий сніг, вітер.

Початок жовтого маршруту [13:20]. Є вказівник біля дороги, не дереві жовта мітка. Маршрут йде по старий дорозі, а потім різко повертає праворуч, через струмок у ліс. Ми спочатку пішли по дорозі прямо, то ж протропили зайвих пів-кілометри.Повертаємось назад, переходимо через струмок. Дорога (іноді це глибока колія) потрохи піднімається на хребет по сосновому лісу.

Дорога по хребту виходить на невеличку вирубку [15:40]. Багато снігу, пробираємось по краю лісу - але там теж сніг і іноді завали. Через кількасот метрів після вирубки маршрут уходить праворуч, і починає траверсувати схил.


Ще через пів-кілометри (на мапі це характерна "загогуліна") стежка виходить до стрімкого відкритого схилу. Влітку тут десь тече струмок, а зараз багато снігу, і де проходить стежка взагалі не зрозуміло.

Далі знову траверс, але поступово ліс змінюється старими вирубками. Виглядає це все як суцільний схил (біля 30, інколи до 40 градусів), порослий окремими деревами та кущами. Маркерів майже немає. Йдемо практично за напрямком. Снігу багато, інколи під свіжим снігом жорсткий шар старого снігу.Сонце сідає, але до фінішу ще далеко [17:35].
wIMG_7145.jpg

На останніх кілометрах швидкість впала до 1 км/год. На Боревку дісталися біля 9-ї вечора.

Зимові Горгани 2 - через Сивулі в Бистрицю (частина 2)
Зимові Горгани - дубль 2
Tags: Горганы, Карпаты, зима, путешествия, фото
Subscribe

Posts from This Journal “Карпаты” Tag

 • Зимові Горгани 2 - через Сивулі в Бистрицю (частина 2)

  Друга частина другого у 2020 зимового похода у Горгани. Ходили майже тиждень (6 днів) і пройшли біля 80 км. Маршрут: Стара Гута - пол. Середня - г.…

 • Зимові Горгани - дубль 2

  На минулому тижні, тобто вже майже тиждень тому знову сходив у Карпати, з іншою компанією. Цього разу вирішили ще захопити кільце Грофа - Попадья.…

 • Зимові Горгани, фото - 2

  Ще трохи фоточек із зимового походу Горганами Тиждень в Горганах, фото Горгани взимку (частина 1):…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments